Globální pokles výroby oceli zdražuje materiál pro české stavebnictví

Výrobci oceli v reakci na nižší poptávku automobilek vyvolanou koronavirovou pandemii snížili výrobu. To se nyní začíná projevovat v českém stavebnictví ‒ přiškrcený trh reaguje rapidním nárůstem cen pozinkovaného materiálu.

Jihlava 17. 02. 2021 - odkaz na článek

Město Telč slavnostně převzalo revitalizované sídliště Jana Žižky

Po osmi měsících stavebních prací převzalo město Telč od firmy START Zelený revitalizované sídliště Jana Žižky. Hodnota veřejné zakázky dosáhla jednačtyřiceti milionů korun.

Telč 30. 11. 2020 - odkaz na článek

START Zelený spustil věrnostní program pro zákazníky prodejny Stihl

Společnost START Zelený spustila věrnostní program pro zákazníky prodejny Stihl v Brtnici. Jeho cílem je odměnit pravidelné zákazníky za jejich nákupy a motivovat je k dalším.

Brtnice 09. 09. 2020 - registrujte se

Rodinná firma Zelených v regionu letos revitalizovala čtyři školy

Úpravy a modernizace škol jsou jednou z typických zakázek firmy START Zelený. V letošním roce předala nebo ještě pracuje na čtyřech stavbách škol ‒ v Náměšti nad Oslavou, v Kamenici, v Lípě a ve Ždírci nad Doubravou.

Brtnice 04. 09. 2020 - odkaz na článek

Covid-19 „otevřel“ v Brtnici dočasnou firemní školku

Na opatření, která vyvolala pandemie koronavirového onemocnění Covid-19, reagovala rodinná firma START Zelený otevřením vlastní firemní školky. Útočiště tady našlo celkem dvanáct dětí. Díky tomu se mohly jejich maminky věnovat své práci a firma nemusela řešit výpadek zaměstnankyň.

Brtnice 06. 05. 2020 - odkaz na článek

Rodinný podnik START Zelený od dubna mění tvář

Třicet let své existence oslavila firma START Zelený novým logem. Postupně jím nahradí to dosavadní na všech firemních plochách a materiálech.

Brtnice 05. 04. 2020 - odkaz na článek

Ekologičtější vytápění dřevem má návratnost zhruba půldruhého roku

Od ledna ve všech provozovnách firmy START Zelený topí dřevem. Za rok tak ekologičtější energie přinesla úsporu zhruba 600 tisíc korun. Peníze firma vrací do přírody.

Brtnice 21. 01. 2020 - odkaz na článek

Rodinná firma z Brtnice převodem na dědice mění právní formu

Obchodní závod podnikatele Vlastimila Zeleného z Brtnice přešel na základě usnesení Obvodního soudu v Jihlavě na dědice. V rámci restrukturalizace firma od ledna 2020 změní právní formu na společnost s ručením omezeným..

Brtnice 27. 12. 2019 - odkaz na článek

Předběhli kůrovce, pokáceli dřevo ještě před napadením

Je to přesně rok, kdy Pavla Křivánka, tchána Vlastimila Zeleného a správce jeho lesů, v reakci na problémy v okolních lesích napadlo, jak se vypořádat s kůrovcovou kalamitou. Být rychlejší než dřevožrout. Už od jara tak Brtničtí sledovali se zájmem i s překvapením masivní kácení zdravých stromů a jejich následné kropení vodou.

Brtnice 28. 11. 2019 - odkaz na článek

Na český trh dorazila konkurenční značka mobilních WC

Od října uvedla do prodeje firma Vlastimil Zelený ‒ START mobilní toaletu značky Armal. Ve své kategorii představuje cenově nejvýhodnější řešení.

Brtnice 2. 10. 2019 - odkaz na článek

Češi nepodporují vládní výhody pro zaměstnance z Ukrajiny, pracující cizinci jim ale nevadí

Nadpoloviční většina populace je proti vládnímu plánu na zdvojnásobení pracovních povolení pro Ukrajince, tři čtvrtiny lidí pak nesouhlasí s tím, aby ukrajinští zaměstnanci měli oproti tuzemcům vyšší zaručenou, ukázal průzkum agentury STEM/MARK.

Praha 5. 8. 2019 - odkaz na článek

V novém bytovém domě ve Ždírci ohřívá vodu sluneční energie

Nový bytový dům s celkem deseti byty investorovi předala firma Vlastimil Zelený ‒ START. Stavba vyrostla za čtrnáct měsíců a vyšla na více než jednadvacet milionů korun

Ždírec 10. 7. 2019 - odkaz na článek

Naše firma předala rekonstruovanou budovu přednímu dodavateli autoprůmyslu

Tým firmy Vlastimil Zelený ‒ START předal v Praze firmě Valeo rekonstruovanou budovu pro vývojové prostředí THS (thermal systems). Celá rekonstrukce trvala 17 měsíců, v nové hale bude laboratorní zázemí pro 30 vývojových inženýrů.

Praha 27. 6. 2019 - odkaz na článek

České stavebnictví ohrožuje nedostatek zahraničního cementu

Už dvakrát v letošním roce vyletěla nahoru cena cementu dodávaného ze zahraničí. Dodací lhůty se mnohonásobně prodlužují. Nejvíce se s nedostatkem potýkají v severních Čechách a na Moravě. Na vině je stavební boom v Německu a Polsku.

Brtnice 13. 6. 2019 - odkaz na článek

Brtnice zve na sobotní výstavu malé lesní a zemědělské techniky

Den otevřených dveří pořádá příští sobotu firma Vlastimil Zelený – START. Veřejnosti otevře jindy nepřístupné prostory nové servisní dílny a v rámci výstavy malé lesní a zahradní techniky Stihl a traktorů Seco nebude chybět ani atraktivní program pro rodiny s dětmi.

Brtnice 7. 6. 2019 - odkaz na článek